Dr. Çağatay GÖKTAN ”Sokak Fotoğrafçılığı Semineri”

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliklerine bu hafta da devam etti. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden Dr.Çağatay Göktan’ın verdiği Sokak Fotoğrafçılığı semineri katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.
Aynı zamanda KASK üyesi de olan Çağatay Göktan sokak fotoğrafçılığının tarihsel gelişimi ile birlikte sokak fotoğrafçılığındaki farklı üslupta eserler üreten sanatçıların fotoğraflarından örnekler vererek sokak fotoğrafçılığı kavramının fotoğrafın icadından bu yana var olduğunu belirtti. İzleyicilerden gelen sorularında yanıtlandığı etkinlik sonrası KASK Başkanı Altuğ Şenel, Çağatay Göktan’a teşekkür plaketi sunarak her ay farklı bir konuda bu tür seminerleri sürdüreceklerini belirtti.
Her hafta Salı akşamları saat 19:00 da gerçekleşen KASK etkinliklerine olan ilgiden memnun olduklarını belirten Şenel, son temel fotoğrafçılık eğitim semineri katılımcıları Emre Gündüz, Şenel Göç, Murat Öysüz, Melek Altınbaş Gülden Yıldız, Samir Mazlum, Türkan Şahin, Umut Güngör, Hatice İlhan, Erol Çelik, Tanju Akçil, Önder Özoğlu, Ayşe Sibel Tuğral, Korhan Asal, Mehmet Oruncak, Elif Alşan ve Biricik Yazer’e sertifikalarını vererek tebrik etti.